
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.45 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 10.007382 mg |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.6 V |
| Number of Bits | 1 |
| Operating Supply Current | 8 mA |
| Quiescent Current | 1 µA |
| High Level Output Current | -8 mA |
| Low Level Output Current | 8 mA |
| Logic Function | Buffer, Inverting |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Input Lines | 1 |
| Number of Output Lines | 1 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Output Type | 3-State |
Stock: 18827
Distributors
pcbx
Unit Price$0.56938
Ext.Price$0.56938
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.56938 | $0.56938 |
| 10 | $0.34539 | $3.45390 |
| 50 | $0.28026 | $14.01300 |
| 100 | $0.22741 | $22.74100 |
| 500 | $0.16671 | $83.35500 |
| 1000 | $0.14961 | $149.61000 |
| 3000 | $0.12739 | $382.17000 |
| 5000 | $0.11114 | $555.70000 |
